100% természetes táplálékkiegészítők húgykő ellen kutyáknak
Sajnos egyre gyakoribb kedvenceinknél a húgykövesség, ami a húgyutakban kialakult ásványi lerakódások által okozott betegséget értjük. A struvit kövek magnéziumból, ammóniumból és foszfátból állnak.
A húgykövesség komoly állapotot is okozhat, ha erre gyanakszol az első lépés az állatorvos!
Természetes gyógynövényeinkkel segítheted kedvenced húgyhólyagját, a problémák megelőzéseként, vagy már betegségének kiegészítéseként is támogathatod kutyusod!
Olvasd tovább
Sruvit kövesség akkor következik be, ha a vizeletben elszaporodnak olyan baktériumok (pl. E. Coli, Staphlylococcus), melyek hatására felszaporodik a vizeletben lévő ammónia.
Emiatt kristályosodás és lúgos vizelet alakul ki, mely kedvezőbb feltételeket és alapot teremt a kőképződéshez. Ehhez hozzájöhet, ha kedvenced olyan táplálékot eszik ami miatt túl sok ásványi anyag halmozódik fel, túl magas fehérjetartalmú eledelt kap, ezek mind hozzájárulnak a húgykövesség kialakulásához.
Mi okozhatja a húgykövesség kialakulását?
A kutyák húgyköveinek számos oka lehet, például:
Étrend: A túl magas fehérjetartalmú étrend és bizonyos ásványi anyagok, például kalcium és magnézium növelheti a kutya húgykövek kialakulásának esélyét. Ezért figyelj oda, hogy kedvenced a számára legmegfelelőbb ételt kapja, a vitaminokat és egyéb természetes kiegészítőket, mindig a korának és súlyának megfelelően adagold! Nézd meg 100% természetes száraztáp kínálatunkat itt!
Kemény víz: A kemény víz ásványi anyagokat, például kalciumot és magnéziumot tartalmaz. Az egyesült államokbeli összefüggést találtak a nagyon kemény víz és a kisállatok húgykövek kialakulásának kapcsolatában. Emiatt az ásványvíz sem jó a kutyádnak!
Kor: Az idősebb kutyáknál nagyobb a hajlam a húgykövek kialakulására.
Genetika: ismeretlen okokból egyes fajtáknál gyakrabban alakul ki húgykő. A kistermetű kutyák, mint például a mopsz, a pekingi, a yorkshire terrier, a beagle, a tacskó, a corgi, a törpe schnauzer, a bulldog és a cocker spániel, a hajlamosabb. És ahogy már említettem, a dalmatáknál a húgysavkő kövek kialakulása a legjellemzőbb.
Kadmium: tanulmányok kimutatták, hogy a kadmiummal való gyakori találkozás (kisállatoknál ez cigarettafüst formájában történhet) növeli a húgykövek képződésének kockázatát.
Bakteriális fertőzések: a húgyhólyag bakteriális fertőzése struvit húgykövek kialakulásához is vezethet.
Mozgáshiány: a kis kanapéhuszárok, akik még pisilni is ritkán mennek ki, húgykövek kialakulását kockáztatják.
Húgykövesség tünetei
- Gyakori, kis mennyiségű vizelet
- Nem megfelelő helyen való pisilés
- Véres vizelet
- Kellemetlenség és erőlködés vizelés közben
- Vizelet csepegés (a húgycső részleges elzáródását jelezheti)
- Ha a húgycső teljesen elzáródik, a kutya egyáltalán nem tud pisilni.
Ha a jelek bármelyikét észreveszed a kutyánál, vidd azonnal az állatorvoshoz, mert elképzelhető, hogy a húgykövek sok kellemetlenséget és fájdalmat okozhatnak.
A kutyák egyre gyakrabban szenvednek urogenitális problémákban, mint például vese- és hólyagfertőzések, kövek és inkontinencia.
Egészítsd ki kedvenced kezelését gyógynövényekkel, amelyek segítik kutyusod gyógyulását, hiszen:
- megakadályozzák a baktériumok tapadását a húgyúti felületeken, így a kórokozók a vizelettel együtt távoznak.
- gyulladáscsökkentő, vízhajtó és vértisztító hatásúak.
- antibakteriális hatást fejtenek ki a vesékben.
A húgykövek kialakulhatnak gyulladásos betegségből, fertőzés miatt vagy az anyagcsere zavarából egyaránt. Többféle típusuk van, de mindre igaz, hogy a húgyúti átmosó terápia gyógynövényekkel csak akkor jöhet szóba, ha az ultrahangos állatorvosi vizsgálat alapján nem olyan nagy a kő mérete, hogy műteni kelljen kutyát.
A húgykövességről részletesen itt olvashatsz!