100%-ban természetes szemkörnyék tisztító folyadékok kutyáknak
A genetika és a helytelen táplálkozás is okozhatja a szemkörnyék elszíneződését, de vannak olyan kutyafajták, akiknek a szemkörnyéken levő redők alá rendszeresen lerakódik a kosz és a por.
Mindegyik esetben fontos, hogy kellő hangsúlyt fektessünk kutyánk szemkörnyékének tisztítására, tisztán tartására, mert könnyen gyulladás lehet belőle!
Ennek elengedhetetlen kellékei a szemkörnyék tisztító folyadékok, melyekkel könnyen tisztán tarthatod a problémás területeket. Használj vegyszermentes, kizárólag természetes összetevőkből álló szemkörnyék ápolókat, hogy kutyád egészsége és komfort érzete ne romoljon!
Olvasd tovább
Fontos a szemkörnyék és kutya bőrredőinek ápolása, tisztítása.
A szem váladék kimarja a bőrt, elfertőződhet, elszíneződhet, de még kezelése is nehézkes. Világos bundis kutyusoknál pedig esztétikai problémát is okoz. Vannak olyan fajták, amelyek jobban könnyeznek, például a máltai selyemkutya, puli. Az ő esetükben fokozottan figyelned kell a könny eltávolítására!
Fajtától függetlenül az alábbiak okozhatnak még fokozott könnyezést, csipázást:
- ételallergia
- bakteriális fertőzés
- rossz minőségű eledel
A bőrredőkben megreked a kosz, befülled, elfertőződhet, nagyon el tud durvulni. Ez ráncos pofijú kutyusokat érint, pl. bulldogok, mopsz
Kényes téma, a legtöbb kutyus nem rajong érte, ezért jó ha már kicsiként hozzászoktatod ehhez a pár mozdulathoz.
Hogy tisztítsd meg kedvenced szemét, redőit?
Csöpögtessünk vattapamacsra egy keveset a szemkörnyék tisztítóból, majd lassú de határozott mozdulatokkal tisztítsd meg a szemkörnyéket, bőrredőket.
Szembe kerülve nem csíp, de kerüljük hogy a termék közvetlenül a szembe menjen.
Mikor fordulj állatorvoshoz?
- ha a könnytermelése fokozódik
- ha a szeme váladékozik
- ha a csipa színe megváltozik,
- ha dörzsöli a szemét
- ha szemében vérben van
Ezekben az esetekben látogassátok meg az állatorvost!