Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom

Glyphosate: A rejtett kutyaeledel-összetevő, amely megbetegítheti a kutyádat

Dia
2018. 04. 10. 11:32:50

A glifozát egy herbicid amit gazdaságokban használnak. Először szabadalmaztatták széles spektrumú antiparazitikus és antibiotikum hatással malária kezelésére.

... és a kutya ételeiben rejtőzik.

Mit okoz a glifozát

Ez a jól ismert gyomirtó rákot, meddőséget, agyi rendellenességeket és szívbetegségeket okozhat!

A glifozát, más néven "glifo-sátán", a világ legnépszerűbb herbicidje. Több mint 700 mezőgazdasági, erdészeti és háztartási termék tartalmazza (köztük a jól ismert gyomirtó Roundup).

Ez azt jelenti, hogy szinte lehetetlen elkerülni a glifozát expozíciót és annak riasztó hatását Rád, az állatokra és az összes életformára.

Ezt el kell kerülni, ezért tanácsokat adok a kutyád és magad védelmében a glifozát káros hatásairól. De először itt van valami a háttérből..

Hogyan használják a glifozátot?

Amikor megjelent, a nagy marketing blasztok a glifozátot erős önálló gyomirtóval vagy géntechnológiával módosított növényekkel egyesítették, mint tökéletes csapatot a jobb hozamokhoz. A marketing promóció nem egyezett a valósággal, mivel a hozamok nem növekedtek. Tehát a mélyebb kérdés: miért használná ezeket a termékeket, ha a hozam nem nőtt?

A gyomirtó eufemizmus valójában olyan nyelv, amely igazolja azt, hogy megölje a nem kívánt növényformákat. A "nemkívánatos növények" között olyan növények vannak, mint a kukorica, a szója, a búza és mások, amelyek egyébként versenyben lennének a tápanyagokkal, "nem kívánt gyomokat" jelentenek.

Ezután a glifozát beszerezhető Roundupként, lehetővé tette mind számodra, mind Joe Gardener számára, hogy "ellenőrizhesse" milyen kellemetlen növényi élet van a kertjében, a közparkokban és hasonlókban, növelve a Te és az állatok kitettségét ezzel a mérgező anyaggal szemben.

A környezetünk hatalmas felhasználásának másik területe a szárított növény, mint a búza, ez biztosítja, hogy a növény minden része betakarításra készen álljon, és ezáltal nagyobb hatékonyságot eredményez. Lehet, hogy ez része a glutén intolerancia jelenlegi járványának? Talán valóban glifozát-intolerancia?

Mit jelent mindez a Gazdi és kedvencei számára: minden búza, genetikailag módosított termény, gyapot vagy állati termék (hús, csont, tej, sajt) glifozát szennyezett. Huh!

Hogyan működik a glifozát?

A glifozát mindent megöl! ... nemcsak a gyomokat, hanem a hasznos rovarokat, mikrobákat és gombákat is.

A glifozát:

Meggyilkolja a növényeket egy specifikus enzimpálya leállításával, melyet a shikiminsav útnak neveznek, vagy a shikamát útvonalnak, így megakadályozva őket abban, hogy bizonyos fehérjéket állítsanak elő a növény növekedéséhez.

Megakadályozza a növényeknek, hogy elnyeljék ezeket az ásványi anyagokat a talajból - például cinket, magnéziumot, kobaltot, rezet és kalciumot - éhezteti a növényeket így megöli őket.

Megakadályozza a máj méregtelenítését, így megakadályozza a test méregtelenítését.

Megöli a "jó" baktériumokat, lehetővé téve a rossz baktériumok túlélését ...

... így nem véletlen, hogy a botulizmus (Clostridium botulinum) káros baktériumai növekednek az amerikai gazdaságokban, a magántulajdonokban és az állatokban. A barátságos baktériumok halálának köszönhetően a patogén Salmonella baktériumok erősebb, fejlődő fajai is megjelentek.

Glifozát és a GMO

A glifozát és a genetikailag módosított organizmusok (GMO-k) kéz a kézben járnak. A világ GMO terményeinek mintegy 80% -át úgy alakítják ki, hogy glifozát-rezisztensek legyenek, úgynevezett Roundup-Ready-k, amelyek lehetővé teszik számukra a túlélést, míg a többi körülöttük élő növény elpusztul.

A Roundup-formula további kiegészítése egy felületaktív anyag, amely növeli a növényhez való tapadását, és azt jelenti, hogy nem lehet lemosni. A felületaktív anyag becslése szerint a Roundup körülbelül 1000-szer mérgezőbb. A maradék becslés (a talajban maradó idő hossza) valahol 23-25 év között van. Uh, ugh!

A nagy GMO-növények közé tartoznak a következők:

  • Kukorica
  • Szója
  • Cukorrépa
  • repce
  • Lucerna

... és ezek az élelmiszerek mindegyike megtalálható a hétköznapokban. Majd később elmondok egy tanulmányt a GMO-król a kedvtelésből tartott állatok eledelében. És ne felejtsd el a lovakat, nyulakat, kecskéket és más életformákat, amelyek a glifó-sátánnak vannak kitéve!

A Glyphosate veszélyei

Valószínűleg már megkaptad az üzenetet, de többet szeretnék elmondani a széles körben alkalmazott glifozát-használat veszélyeiről.

1. Lehetséges rákkeltő

2010-ben az Egészségügyi Világszervezet a glifozátot "valószínűsíthető karcinogénnek" minősítette.

Természetesen Monsanto, a Roundupért felelős vállalat vitatja ezt a következtetést. Azt állítják, hogy nincs bizonyíték arra, hogy a glifozát a rákhoz köthető, és azt állítják, hogy nem mérgező az emberekre és a háziállatokra, és biztonságosabb, mint az asztali só.

A kormányzati szervek, amelyeknek meg kellene védeniük, a Monsanto oldalára álltak ebben az érvelésben. Íme, amit az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) biztos kijelentett:

„Ne feledje, hogy a dózis teszi a mérget. Persze, azt mondhatjuk, hogy a glifozát rákot okoz, természetesen, de csak kis mennyiségben lenyelve, hosszú ideig.”

Ó, csak rákot okoz "kis mennyiségben lenyelve, hosszú ideig."

Nos, mindannyian létezünk. A glifozát mindenütt a környezetünkben van jelen. Ez az étel, amit eszünk, a víz amit iszunk és a levegő  amit lélegzünk, ezért mindnyájan "kis mennyiségben" lenyeljük... nem kerülheted el!

2. Halmozódik a szövetekben

Mivel nem tudjuk hatékonyan detoxálni a glifozátot, idővel felhalmozódik a szövetekben és persze ugyanúgy a kutyáink szervezetében is.

Tehát feltételezheted, hogy Te és a kutyád csontjaiban, a belekben, a májban, a hasban, a vesékben, az izmokban ... és az anyáknak az anyatejben is megtalálható már. Két embernek és egy kutyának az otthonukban végzett vizsgálata megmutatta, hogy még a vizeletükben is. Huh!

3. Kapcsolódik sok krónikus betegséghez

Az Egészségügyi Világszervezet szerint 1-4 ember hal meg a levegő, a víz, a talajszennyezés, a kémiai expozíció, az éghajlatváltozás, az ultraibolya sugárzás - emberi tevékenységből származó betegségeiből kifolyólag.

Itt van egy tanulmány, amely a glifozát és sok krónikus betegség közötti kapcsolatokat tárgyalja.

Ezek a glifozát-expozícióhoz kapcsolódó legfontosabb betegségek ...

  • Elhízottság
  • Szívbetegség
  • Agyi rendellenességek, például az ADHD, az autizmus, az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór, a depresszió
  • Meddőség
  • Rákok
  • Gyulladásos bélbetegség

És ez ugyanaz a kutyánál.

Szóval, mi van a kutyákkal?

Ezek a leggyakoribb betegségek, amelyek megölik a kutyákat. Nem hiszem, hogy véletlen, hogy sok az átfedés a glifozáttal kapcsolatos emberi megbetegedések listájáról.

Rák: a 10 évnél idősebb kutyák közel fele rákot kap.

Veseelégtelenség: a kutyák második gyilkosa ma. A glifozátot a Srí Lanka és El Salvadorban dolgozó mezőgazdasági dolgozók vesebetegségének több mint 40 000 halálához kapcsolták.

Májbetegség: a glifozát blokkolja a méregtelenítést, így a máj, mint a fő méregtelenítő szerv, megsérül. És ha a kutyája mája nem egészséges, az általános egészsége is szenved.

Agyi problémák: a glifozát befolyásolja az agyműködést emberekben, és ugyanaz a kutyák esetében. A rohamok mellett a kutyák ADD-szerű rendellenességeket is mutatnak, mint a fókuszálhatatlanság vagy a rendkívüli szorongás.

Gastrointestinalis betegség (mint a felduzzadt vagy irritábilis bél szindróma): a glifozát elpusztítja a "jó" baktériumokat, így nem meglepő, hogy a kutyák egyre inkább emésztési gondokkal szenvednek. Ez veszélyezteti a "szoros csomópontokat" a bélünkben lévő sejtek között, így áteresztővé válhat a bélfal.

A kutyák ugyanolyan mértékben vannak kitéve a glifozátnak, mint ahogy mi emberek vagyunk ... vagy annál is inkább, mivel mezítláb a glikozáttal szennyezett talajon és fűben járnak.

És hacsak nem táplálod a kutyád 100% -os ökológiai táplálékkal, ő evett glifozátot az életében legalább egyszer!

Glifozát az állateledelben

A legtöbb növény GMO összetevőket tartalmaz, mint a kukorica, a szója és a cukorrépa. Nézd meg azokat az ételeket, amelyeket Anthony Samsell és Stephanie Seneff elemeztek. Az általuk vizsgált összes állateledel tartalmazta a glifozátot.

Csak néhány terméket teszteltek, de ha nem 100%ban ökológiailag tiszta, akkor szinte biztosan tartalmaz glifozátot.

Szóval ... mit tehetsz azért, hogy megőrizd a kutyádat egészségesnek?

Hogyan csökkenthető a kutyákra való hatása?

Amint ígértem korábban, itt van, hogyan védheted meg magad és kutyádat a toxikus összetevő káros hatásaitól!

  • Ne használj herbicideket (különösen Roundupot) vagy peszticideket az udvarban.
  • Próbáld meg udvariasan elmondani a szomszédoknak a kockázatokat,és hogy ne használják őket!
  • Kerüld a parkokat, tavakat, iskolaudvarokat vagy más olyan területeket, amelyek valószínűleg herbiciddel permetezhetők. Kezdj kutatásba. Kérdezd meg a közhivatalnokokat, hogy mit permeteznek a kedvenc kutyafuttatóban és környékén.
  • Adj a kutyádnak rendszeres méregtelenítő fürdőket.
  • A kutya friss ételeket egyen, amikor csak lehet. Persze, ez drága, de nem hasonlítható ahhoz, hogy a kutya 6 éves korában elhalálozzon, vagy több tízezer, százezer Ft-ot költs az állatorvosi számlákra, hogy megmentsd az életét.
  • Ne feledd, hogy a glifozátot nem mossa le a víz. Ez benne van ... szóval vásárolj tudatosan ételeket, amikor csak tudsz.
  • Kerüld a konzerveket.
  • Ha kereskedelemben kapható ételeket kell használnod, válassz  GMO-mentes ételeket. Nézd meg a nem GMO termékek listáját a nem GMO-kból készült termékekről, és keresd meg a bélyegzőt az élelmiszer csomagolásán.
  • A fermentált élelmiszerek, mint a savanyú káposzta vagy a savanyú káposzta lé, segítik a bél gyógyulását.
  • Add kutyádnak a következő kiegészítőket: multivitamin, máriatövis kivonat
  • Probiotikumok - ne költs több milliárd bélbaktériumosra, hanem válassz olyat, amelyek különböző baktériumcsaládokat biztosítanak. Napi egyszer keverd natúr joghurtba és add a kutyádnak. Fulvic és huminsavak: ezek a talaj alapú kiegészítők segíthetnek meggyógyítani és semlegesíteni a glifozát károkat.

A glifozát félelmetes anyag, és mindenütt ott van. Nem lehet teljesen elkerülni a kitettséget ... de ezeket a lépéseket megteheted, hogy minimálisra csökkentsd a kutya sebzését ... és a sajátodét!

Keresés