100% természetes táplálékkiegészítők kutyáknak férgesség kezelésére
Kedvenceink bélférgessége, gyakoribb, mint gondolnánk, sokszor a Gazdiknak nincs is tudomása róla. Sajnos idővel sok kárt tudnak okozni, nem csupán kölyköknél, hanem felnőtt kutyáknál is, ezért nagyon fontos a megelőzésük és/vagy mihamarabbi eltávolításuk.
A jó hír, hogy kedvenced gyógyulását, férgesség megelőzését tudod támogatni természetes módon is!
Ebben a kategóriában olyan termékeket találsz, amelyek nemcsak szigorú elvárásainknak felelnek meg, hanem segítik kutyád férgesség tüneteit enyhíteni, immunrendszerét erősíteni, gyógynövények, amik segítik a kiürülésüket a kutya szervezetéből, megelőzésüket!
Olvasd tovább
Lehet, hogy sokkoló, de tény, hogy a bélben található paraziták, mint pl. a bélférgek gyakoribbak, mint gondolnánk, még ha észre sem vesszük. Még egészséges, felnőtt kutyákban is előfordul, bár a legtöbb parazita csekély vagy semmilyen kárt nem jelent a kutyára nézve.
Van azonban néhány féregfajta, amelyik nagy pusztítást tud végezni - különösen a kölyök vagy legyengült immunrendszerű és emésztőrendszerű kutyák esetében. Ezért nagyon fontos a megelőzés és a mihamarabbi eltávolításuk is.
A kölykök többsége már születéskor bélférgekkel fertőzött, melyet az anyától a szüléskor majd a szoptatás során is elkaphatnak. Immunrendszerük éretlen és védtelen, nem elég erős ahhoz, hogy kivédje a férgeket és más parazitákat, így általában könnyen is megfertőződnek.
A zsúfolt helyen, nem megfelelő körülmények között tartott kutyák, (pl. menhelyeken) is hajlamosak a féreg fertőzésre.
Tünetei
A tünetek gyakran emésztési problémák köré csoportosulnak:
- Hasmenés
- Nyálkás széklet
- Hányás, melyben olykor a férgek is megtalálhatóak
- Gyomor és bélrendszeri zavarok (étvágytalanság, puffadás)
- Fogyás
- Kölykök kutya esetében elégtelen fejlődése
- Vérszegénység
Végül a férgek kényelmetlenséget (pl. viszketést) okozhatnak a kutyáknak attól függően, hogy hol találhatók. Például élő bélférgek bújhatnak ki a kutya bélrendszeréből a végbélnyíláson keresztül. Ez viszketéssel jár, a kutya nagy valószínűséggel a farka körüli területet vakargatja vagy a padlón csúszkál.
Egyes férgek lárvái a kutya tüdejébe vándorolhatnak, ami köhögést okoz.
Mivel a férgeket tovább lehet adni más állatoknak vagy bizonyos esetekben embereknek, ajánlott évente kétszer megnézetni a kutya székletét, hogy nem fertőzött-e, hiszen nem minden féreg látható szabad szemmel.
A bélférgeknek négy gyakori típusa van, amelyek a kutyákat fertőzik:
Galandféreg
Sok esetben található galandféreg a kutyák bélrendszerében. Bolha, élelmiszer vagy széklet által jut a szervezetükbe. Bármennyire is visszataszítóak, nem okoznak jelentős egészségügyi problémát.
Valójában gyakran nincs is tudomásunk arról, hogy a kutya galandféreggel fertőzött, amíg az állatorvos egy széklet vizsgálat alkalmával fel nem hívja rá a figyelmünket. Néha azonban láthatjuk a férgek testrészeit a kutyánk székletén vagy a végbélnyílás körüli szőrzeten.
Az egészséges kutyákat nem érinti hátrányosan a galandférgek jelenléte. Az erős féregtelenítő gyógyszerek helyett, enyhébb természetes gyógymódokat érdemes használni, hogy elűzd a férgeket.
Fonálféreg
A fonálférgek a leggyakoribb férgek, melyek kedvencünket megfertőzhetik. Sok kölyök már az anyjától „örökli” és fonálféreggel a szervezetében születik meg.
A fonálférgek komolyabb veszélyt jelenthetnek a kölykök egészségére. Súlyos esetekben betegségeket, sőt halált is okozhatnak. Ezért fontos, hogy minél jobban tisztában legyél a férgesség tüneteivel és kezeléséről.
Kampósféreg
A kampós féreg kevésbé elterjedt, mint a galandféreg és a fonálférgek, de nem lehet figyelmen kívül hagyni. A kampósférgek ugyanúgy átadhatók a kölyköknek, mint a fonálférgek.
A férgek nagyon kicsik és nehéz őket észrevenni. A kampósférgek súlyos fertőzést, komoly egészségügyi problémát jelenthet a kölykök számára, mivel a bélfalhoz tapadnak és vért szívnak. Ismét elengedhetetlen a kampósféreg tüneteinek és kezelésének ismerete.
Ostorféreg
Az ostorféreg általában a fiatal felnőtt kutyáknál jelentkezik. Az akut, vizes hasmenés a hosszan tartó fertőzés jele, amely fájdalommal jár. Súlyos esetben vérszegénység is kísérheti.
A galandférgek kivételével a bélférgek nagy egyensúly bomlást okozhatnak a kutya bélrendszerében és immunrendszerében. Ha a fertőzést orvos megerősíti, féregtelenítő ajánlott.
A megfelelő féregtelenítő programban az állatorvos tud segítséget nyújtani. Féregtelenítés után enyhébb alternatívákat, például gyógynövényeket vagy ásványi anyagokat adhatunk táplálék kiegészítőként, hogy megelőzzük az újabb bélparaziták jelenlétét.
A féregfertőzések gyakori tünete az alultápláltság (a férgek elhappolják a kutya elől az alapvető tápanyagokat) és / vagy vérszegénység. Töltsd fel a kutya tápanyagraktárát, erősítsd meg immunitását!
A férgességről bővebben ebben a cikkünkben olvashatsz!