A legtöbb Gazdi sok időt és pénzt költ arra, hogy a lehető legegészségesebb legyen négylábú barátja. Sok mindent figyelembe veszünk, amikor etető tálat választunk, például: mérete, kinézete, illik-e a lakásunkba? Sajnos, arra már kevesebb figyelem irányul, hogy valóban biztonságos is a tál, ami naponta többször érintkezik kutyád nyelvével?
Milyen szempontokat vegyél figyelembe?
- Gyártási folyamat: A minőséget és biztonságot garantáló eljárások.
- Származási hely: Ahány ország annyi féle szabály. Például egy kínából származó etető tál kedvező árfekvésű, viszont semmilyen garancia nincs a gyártási folyamat minőségére. A méreganyagmentes tálak, játékok a biztonság és a felhasznált alapanyagok miatt biztosan drágábbak. DE! Nem éri meg az olcsóbbat választani hosszútávon!
Az etetőtálak az alábbi 3 leggyakoribb alapanyagból készülnek:
- Rozsdamentes acél: „Vágófolyadékokat” igényel, amelyek formálják a fémet. A vágófolyadékok nagyon mérgezőek és idővel szivárognak. A kimosódás esélyének csökkentése érdekében maró hatású tisztítószereket és magas hőmérsékletű mosogatást kell használni.
- Műanyag: Az egyetlen legfontosabb tényező, amelyet figyelembe kell venni, hogy a műanyagot újrahasznosítják -e vagy sem. Az újrahasznosított műanyagok rendkívül problémásak a nyersanyag -szennyeződés miatt. Az újrahasznosított anyag tartalmazhat vegyi anyagokat és tisztítószereket, amelyek rákkeltő hatásúak lehetnek. Sajnos néhány ipari újrahasznosított anyagot leszámítva nincs mód a forrásuk nyomon követésére mérgező összetételük felméréséhez. Sok ilyen újrahasznosított műanyag potenciálisan súlyos egészségügyi veszélyt jelenthet kedvenced számára.
- Szilikon: Viszonylag új, de népszerű anyag, mivel könnyen bármilyen formára elkészíthető és meglehetősen tartós. Mivel azonban ez egy drágább anyag, sok szilikon termék tartalmaz vegyi töltőanyagokat az anyagköltségek csökkentése érdekében. Ezek az ismeretlen vegyi töltőanyagok káros mellékhatásokat okozhatnak kedvenced egészségére. Ezenkívül a szilikon termékeket nem lehet újrahasznosítani és hulladéklerakókba kerülni, mert végső formájában vannak - nem különösebben barátságosak bolygónk jólétével. Végül, mivel a szilikon fiatal anyag, kevés tanulmány készült a biztonságról és a hosszú távú egészségügyi hatásokról, különösen a napi használat és az anyaggal való érintkezés esetén.
Ne csak arra figyelj, hogy néz ki kedvenced tálja, hanem arra is, hogy szilikon és méreganyagmentes legyen, olyanok, melyeket ebben a kategóriában is találsz!