3 tipp kutyád eliminációs diétájához
TARTALOM
Ahogy ebben a cikkünkben olvashattad, az eliminációs diétánál nagyon fontos, hogy kizárólag egyféle fehérjeforrást kapjon kedvenced 6-12 héten keresztül, leginkább olyat, amivel eddig nem találkozott a szervezete, nagyon maximum egyféle növényi szénhidrát forrással, ami szintén valami „extra”, például köles vagy hajdina.
Zöldségek az eliminációs étrend során nem javasoltak, hiszen azok is válthatnak ki allergiát, keresztallergiát. A zöldségeket a fent belinkelt cikkben leírt 12 hetes ciklus után lehet bevezetni, csakúgy, mint a további húsokat, szénhidrátokat.
A nyúlhús az egyik legkedveltebb hús, ha eliminációs diétára adjuk a fejünket. A nyúl húsa kiváló, mivel ritkán okoz allergiát, könnyen emészthető, így érzékeny pocakú négylábúaknak is megfelelő választás.
Természetesen a legjobb, ha csak ezt kapja, „köret” nélkül:
- 90% nyúlhús
- 10% nyúl belsőség (pl. vese, máj, tüdő)
Kitűnő választás a Hermanns 100% nyúlhús monoprotein, tökéletes eliminációs étrendhez.
Ha nyúlhússal kezditek az eliminációs étrendet, az alábbi jutikat, finomságokat kaphatja kedvenced:
Ha úgy tűnik kutyád mindenre is allergiás már, célszerű „extrább”, azaz egzotikusabb hússal kezdened az eliminációs étrendet, például Hermanns 100% kenguruval.
A kenguru húsa attól függetlenül, hogy vörös hús, könnyen emészthető.
Ha kenguruval kezditek az eliminációs étrendet, az alábbi jutit adhatod kutyusodnak:
Szintén megfelelő választás lehet eliminációs étrendhez a lóhús, nem túl gyakori az allergiás reakció rá. Alacsony zsírtartalmú, de vitaminokban, ásványianyagokban gazdag hús fajta. (A-, B12-,C-vitamin, foszfor, vas, cink)
A Hermanns 100% ló hús megfelelő arányban tartalmazza a húst és belsőségeket, ezért egy az egyben alkalmazhatod eliminációs diétánál!
Ha lóhússal kezditek az eliminációs étrendet, az alábbi jutit kaphatja kedvenced:
A Hermanns monoprotein termékei között megtalálható még:
- marha
- kacsa
- szarvas
- kecske
Ezek is megfelelőek eliminációs étrendhez, mivel 100%-ban csakis az adott állat húsát és szükséges belsőségét tartalmazzák, azonban olyat válassz, amivel még nem találkozhatott a szervezete, nem volt az étrendjében!
Ha túl vagytok az első 12 hetes cikluson, javasoljuk következő lépésekben a hús kiegészítését:
1. következő 12 hétre: szénhidrát: köles vagy hajdnia
- 80% hús és belsőség,
- 20% szénhidrát
2. harmadik 12 hétre: zöldség: spenót/cukkini/zeller. Viszonylag „semlegesebb” zöldségekkel érdemes elkezdeni, amelyek kisebb arányban okoznak allergiás tüneteket vagy kereszt allergiát.
- 80% hús és belsőség
- 10% szénhidrát
- 10% zöldség
Ha kutyusod tünetei csökkenek, tarts ki és folytassátok az étrendet, mindig egy valamit bevezetve. Így sok-sok idő és türelem után, pontosan tudni fogod, mi az amit ehet kutyusod, mi az, amit nem.
Ha útközben térnek vissza/erősödnek a tünetek, ha szigorúan betartod az eliminációs diétát, tudni fogod, mi az ami allergiás reakciót vált ki nála és ki tudod iktatni az étrendjéből.
Attól függetlenül, hogy idő és türelem-igényes, - na meg a kuncsorgó szempáraknak se semmi ellenállni - a legbiztosabb módszer, hogy kiderítsd mit ehet a kedvenced, hogy ne legyenek tünetei.
Kitartást a Gazdiknak és kellemetlen tünetek mentes életet a négylábúaknak!